strona główna / Aktualności /
strona :[ 1 2 3 ]

W dniu 12 października br. w Ośrodku Rekreacji i Sportu  "Bunkier" w Świdnicy rodziny zastępcze powiatu zielonogórskiego oraz organizatorzy - pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze świętowali wspólnie "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

W ten słoneczny, niezwykle ciepły, jesienny dzień bawiło się 165 osób, a atrakcji dla wszystkich nie brakowało. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wspinaczka
po ścianie bunkra z asekuracją, park linowy, strzelanie z łuku, gra w boulle, strzelanie
z wiatrówki. Najmłodsze dzieci chętnie robiły pieczątki z ziemniaków, uczestniczyły
w zabawach z chustą i animacjach. Wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach, na których można było zrobić przepiękne jesienne lampiony. Cały czas towarzyszyła nam muzyka, w której tle odbywały się ciekawe, często bardzo długie rozmowy rodziców, ale też była to świetna okazja do uzyskania dodatkowych informacji i porad od specjalistów Centrum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania, w tym naszym sponsorom: Firmie Intermarche za kiełbaski, soki i wodę, firmie "Piekarnia i Cukiernia  Rema" za smaczne pieczywo, Panu Kazimierzowi Stempakowi  za ziemniaki, a przede wszystkim pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, którzy poświęcili ogromnie dużo czasu przygotowując to spotkanie, a w czasie jego trwania nie szczędzili wysiłku i uśmiechu żeby wszyscy znakomicie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


 

*

*

*

 


 


 


 

*

*

*

 


 

Dnia 3 października 2019 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyło się Seminarium  pn. "Dostępność w projektach finansowanych z funduszy UE" zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II. Wydarzenie objęte zostało patronatem instytucjonalnym przez Starostę Zielonogórskiego. Patronat medialny nad Wydarzeniem objęło Radio Zachód oraz TVP3 Gorzów Wielkopolski.

Seminarium uroczyście otworzyła Pani Anna Gołębska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Tadeusz Pająk  - Wicestarosta Zielonogórski, przedstawiając informację o udziale Funduszy Europejskich w rozwoju Powiatu Zielonogórskiego. Następnie Pani Joanna Ejsmont - Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego omówiła aktualną oferty Funduszy Europejskich dla osób z niepełnosprawnościami.

W ciekawy sposób został zaprezentowany, przez Panią Annę Stęcel  - Koordynatora projektu, poprzednio i aktualnie realizowany przez nasze Centrum projekt "Razem aktywnie w przyszłość".

Miłym akcentem był występ młodzieży z SOSW w Sulechowie pt. "My Polacy", za który serdecznie dziękujemy.

Blok edukacyjny poprowadził  ekspert dostępności Pan Bartosz Stępień ze Spółdzielni Socjalnej  FADO z Łodzi.

W Seminarium wzięło udział blisko 150 osób.

Całe wydarzenie było prowadzone również w języku migowym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Spójności
z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 


 

*

*

*

 


 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że w dniu 3 października 2019 roku odbędzie się Seminarium pod Patronatem Starosty Zielonogórskiego nt. "Dostępność w projektach finansowanych z funduszy UE".

Tematem wiodącym Seminarium będzie dostępność w projektach finansowanych z UE, a w szczególności  dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, którzy na równi z innymi powinni brać udział w życiu społecznym i zawodowym, w tym uczestniczyć we wsparciu proponowanym w projektach finansowanych z Unii Europejskiej.

Podczas seminarium planujemy blok edukacyjny z ekspertem z zakresu dostępności i omówienie zagadnień z nowej ustawy w przedmiotowej sprawie zakładającej m.in. utworzenie Funduszu Dostępności, zlikwidowanie barier architektonicznych i cyfrowych w instytucjach publicznych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Wydarzeniu.

Informacja o seminarium w wersji PDF.

 


 

*

*

*

 


 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze poleca:

Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego.

Długo wyczekiwana publikacja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze pn. LUBUSKA EKONOMIA SPOŁECZNA. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej.

W publikacji zaprezentowano wybrane przedsiębiorstwa społeczne oraz podmioty ekonomii społecznej z województwa lubuskiego, które wytwarzają produkty i świadczą usługi w ramach działalności handlowej, usługowej i wytwórczej.

Katalog zawiera informacje, dotyczące danych adresowych oraz zakresu oferty wybranych przedsiębiorstw społecznych, działających w województwie lubuskim. Stanowi on doskonałe źródło informacji na temat podmiotów, którym można i którym warto zlecać zamówienia społecznie odpowiedzialne ale także zamówienia o charakterze komercyjnym.

Należy podkreślić, że za zaprezentowanymi przedsiębiorstwami, ich produktami i usługami kryją się niezwykli ludzie, którzy w oparciu o godne warunki pracy, w zindywidualizowany sposób, realizują aktywizację społeczną i zawodową osób o najsłabszej pozycji na rynku pracy.

Przedsiębiorczość społeczna to doskonałe narzędzie uzupełniające system wparcia samorządowego, a także wspierające spójność i równowagę społeczno-gospodarczą w regionie.

Warto nadmienić, że niniejsza publikacja została zrealizowana z zastosowaniem aspektów społecznych w zamówieniach publicznych, a w efekcie zlecona do wykonania zielonogórskiej spółdzielni socjalnej.

Niniejszy Katalog dostępny jest także w wersji PDF na pod linkiem: http://www.es.lubuskie.pl/pl/Aktualnosci/Branzowy-katalog-podmiotow-ekonomii-spolecznej-juz-dostepny

 


 

*

*

*

 


 

W dniu 27 czerwca 2019r. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze- Pani Anna Gołębska, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Zielonogórskiego - Pani Edyty Dwojak podpisała umowę o dofinansowanie projektu "Razem aktywnie w przyszłość - II edycja".

Wartość projektu wynosi 1.740.000 PLN, w tym dofinansowanie 1.479.000 PLN. Projekt jest skierowany do 174 osób z terenu powiatu zielonogórskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Okres realizacji projektu: 01.01.2019r. – 31.12.2020r.   

 


 

*

*

*

 


 

Starosta Zielonogórski zaprasza osoby z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zielonogórskiego do udziału w pilotażowym programie "Aktywny samorząd".

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Termin przyjmowania wniosków w ramach Modułu I programu upływa 31 sierpnia 2019 roku.


Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze ul. Podgórna 5, pokój 114 tel. 68 45 27 552 oraz  pod adresem www.pcpr.powiat-zielonogorski.pl lub www.pfron.org.pl

 


 

*

*

*

 


 

Sprawozdanie z obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się piknik  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego pod hasłem „ Podziel się domem. Zostań rodziną zastępczą”. Wydarzenie miało miejsce na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku.

Świętowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego ma charakter cykliczny i stanowi okazję dla rodzin zastępczych do integracji, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami z jakimi się borykają. Co roku pracownicy Centrum dokładają wszelkich starań, aby ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy, a także wnosił nową jakość do funkcjonowania systemu pieczy zastępczej na terenie powiatu zielonogórskiego. Organizacja spotkań w formie pikników z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami jest okazją do podziękowania, wyrażenia wdzięczności  i uznania za codzienny trud pracy rodzin zastępczych przez Panią Dyrektor Annę Gołębską oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. Do życzeń dla rodzin dołączył się Pan Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, który swoją obecnością podkreślił wyjątkowość tegorocznych obchodów związanych z 20 - leciem Powiatu Zielonogórskiego.

Podczas pikniku dzieci i dorośli korzystali z wielu atrakcji. Były to zabawy ruchowo - muzyczne z udziałem animatorek, gry wielkoformatowe, bajkowe limbo, konkurencje sportowo – sprawnościowe z dyplomami i nagrodami, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, kreatywne warsztaty tworzenia biżuterii, bajeczne pląsy z udziałem chodzących maskotek, fotobudka oraz inne. Do dyspozycji najmłodszych uczestników były dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw oraz eurobungee. Każdy spróbował słodkiego poczęstunku - lodów, gofrów  a pracownicy tut. Centrum serwowali watę cukrową, ciasta oraz napoje. Dodatkowym poczęstunkiem był żurek, kiełbaski z grilla oraz pajda chleba ze smalcem. Wiele rodzin skorzystało z transportu zapewnionego przez organizatorów. Na pikniku bawiło się niemal 300 osób.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym się w organizację spotkania i sponsorom: pracownikom Domu Dziecka w Klenicy, pracownikom Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie, pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, pracownikom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku oraz Panu Krzysztofowi Kononowiczowi - Prezesowi Zarządu firmy LEKS Sp. z o. o. w Sulęcinie - producentowi pieczywa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


 


 

*

*

*

 


 

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze wraz z pracown
ikami zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku tradycyjne spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego odbędzie się w ramach obchodów 20 – lecia naszego powiatu.

Impreza odbędzie się 18 maja 2019 roku w godzinach od 11.00 do 15.00, na terenie Młodzieżowego ośrodka Socjoterapeutycznego w Przytoku, ul. Pałacowa 1.

Zaplanowano wiele atrakcji min. bajkowe limbo, zakręcone koło fortuny, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, piniata cukierkowa i wiele innych by tego dnia każdy znalazł coś dla siebie.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich członków rodziny oraz najbliższe Państwu osoby. Istnieje możliwość dowozu zapewnionego przez tut. Centrum.

Liczymy, że Państwa obecność oraz aktywny udział w zaplanowanych atrakcjach uświetnią obchody tego ważnego dla nas Dnia Rodzicielstwa zastępczego.


 


 

*

*

*

 


 


 
 

 


 

*

*

*

 


 

strona :[ 1 2 3 ]
www.pcpr.powiat-zielonogorski.pl Created by GRT STUDIO © 2008 - 2019 | strony internetowe