Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Wyjazdowe warsztaty rekreacyjno – edukacyjne Ferie 2020 dla uczestników projektu "Razem aktywnie w przyszłość – II edycja"

Utworzono dnia 02.03.2020

W dniach od 3 lutego do 7 lutego 2020 roku w Świeradowie Zdroju, odbyły się wyjazdowe warsztaty rekreacyjno – edukacyjne Ferie 2020 dla uczestników projektu "Razem aktywnie w przyszłość – II edycja"  dla 30 uczestników - młodzieży w wieku od 15 do 22 lat z pieczy zastępczej.

W ramach wyjazdowych warsztatów przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne nt. profilaktyki uzależnień od dopalaczy i hazardu (w tym gier one – line), zajęcia sportowe – Podstawy samoobrony oraz nauka jazdy na nartach. Celem warsztatów była poprawa komunikacji, integracja, poszerzenie wiedzy na temat uzależnień, samoobrony a także nabycie umiejętności jazdy na nartach.

Dodatkowo podczas wyjazdowych warsztatów odbyła się wycieczka krajoznawcza do Sztolni Podgórze w Kowarach, do zamku Czocha oraz liczne spacery po Świeradowie Zdroju i okolicy. Uczestnicy wyjazdowych warsztatów, w ramach integracji, mieli okazję wspólnie spędzać czas na basenie, siłowni oraz  kręgielni.

 

zdjęcia

Utworzono dnia 02.03.2020, 12:54