Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Andrzejkowe spotkanie rodzin zastępczych połączone z przygotowywaniem ozdób świątecznych

Utworzono dnia 02.12.2019

W dniu 30 listopada 2019r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze zorganizowało Andrzejkowe spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego, połączone z przygotowywaniem ozdób świątecznych. W spotkaniu uczestniczyły rodziny zastępcze, rodziny biologiczne, usamodzielniani wychowankowie pieczy zastępczej oraz ich otoczenie, w tym uczestnicy projektu "Razem aktywnie w przyszłość" – II edycja.

Podczas spotkania dzieci i dorośli chętnie uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach takich jak lanie wosku, wróżenie z kart, kości i przy pomocy magicznej kuli oraz serca i szpilki, obierek jabłka. Wszystkie zabawy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem a pozytywne wróżby przyjmowane były z uśmiechem i ekscytacją ze strony uczestników spotkania. Dodatkowo, dużą atrakcję stanowiło wykonywanie ozdób świątecznych. Tradycyjnie powstały przepiękne ozdoby, które wprowadziły uczestników w bożonarodzeniowy nastrój. Praca przebiegała sprawnie, wszyscy uczestniczący chętnie angażowali się w proces twórczy. Każdy spróbował słodkiego poczęstunku oraz owoców i napojów.

Działanie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna, Działanie 7.2.

zdjęcia

Utworzono dnia 15.02.2020, 15:29