Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II

Warsztaty edukacyjno – integracyjne z odlewania figur gipsowych dla osób z niepełnosprawnościami

Utworzono dnia 27.01.2020

W dniu 24 stycznia 2020r. odbyły się warsztaty edukacyjno – integracyjne z odlewania figur gipsowych dla osób z niepełnosprawnościami – uczestników projektu "Razem aktywnie w przyszłość" – II edycja.
Podczas warsztatów uczestnicy poznali technologię wytwarzania figur gipsowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji wszystkie potrzebne narzędzia i materiały jak również profesjonalne formy silikonowe o różnej tematyce, aby pod nadzorem specjalisty własnoręcznie wykonać odlewy. Powstały świeczniki, misy w kształcie serca, mikołaj, renifer, zajączek, donice w różnych kształtach i inne figurki ozdobne. Planowane są kolejne zajęcia, na których uczestnicy będą obrabiali i zdobili wykonane przez siebie odlewy. Warsztaty okazały się strzałem w "10 -tkę". Wszyscy byli bardzo zaangażowani i dumni z własnych wyrobów.

Działanie zorganizowane w ramach Projektu "Razem aktywnie w przyszłość" – II edycja współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna,Działanie 7.2. Programy aktywnej integracji realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

zdjęcia

Utworzono dnia 15.02.2020, 15:44